Kopie-van-Ontwerp-zonder-titel-4

Vrijwilligersteam Kind bij de Dokter

Ons vrijwilligersteam

Kind bij de Dokter is in 2022 achter de schermen enorm gegroeid en aanvulling van ons team met deskundigenwas daarom hard nodig. Na een week van sollicitaties in september 2022 zijn wij verheugd om 15 vrijwilligezorgprofessionalste verwelkomen bij Kind bij de Dokter! Onder toeziend oog van onze vrijwilligerscoördinator Anne Hoffman (basisarts, projectmedewerker AUMC en Student Health Care Management) zullen vijf (!) teams van artsen, studenten, verpleegkundigen en PhD’ers, het komende jaar aan de slag gaan om het aanbod informatiefolders en podcasts te vergroten en de social media te beheren. Daarnaast streven we naar een strakke vormgeving van onze folders en website. Dit project zal worden begeleid door Julia Groenveld (master student geneeskunde). 

Op 13 november 2022 vond de kick-off plaats bij Mooie Boules Amsterdam. Onder het genot van een hapje en een drankje  namen de vrijwilligers het tegen elkaar op in een jeu de boules wedstrijd. Het was een geslaagde middag. Inmiddels zijn de teams aan de slag en zullen in 2023 de eerste nieuwe folders en podcasts verschijnen. 

Wij zijn blij en trots op de groei van Kind bij de Dokter en kijken er naar uit om er een goed jaar van te maken met deze topteams!


Team longaandoeningen

 • Rosalie Linssen – Kinderarts in opleiding (Amsterdam)
 • Gwen Feld – Master student geneeskunde (Amsterdam)
 • Charelity Gallant – Basisarts jeugdgezondheidszorg (Amsterdam)
 • Julia Groenveld – Master student geneeskunde (Amsterdam)

Team algemene kindergeneeskunde/neurologie

 • Jessica Woolderink – Arts-assistent kindergeneeskunde (Groningen)
 • Romy Ottens – Arts-assistent kindergeneeskunde (Nijmegen)
 • Lorijn de Kraker – Student geneeskunde (Amsterdam)

Team maag-darm-lever aandoeningen

 • Marleen Groenveld – Arts-assistent kindergeneeskunde (Utrecht)
 • Loïs Nelissen – Master student geneeskunde (Amsterdam)
 • Eva Vermeer – Arts-onderzoeker kinderMDL (Amsterdam)

Team neonatologie

 • Sophie van Peer – Arts-onderzoeker kinderoncologie (Utrecht)
 • Moniek Haverkort – Arts-assistent kindergeneeskunde (Leiden)
 • Demi de Jong –   Student geneeskunde en master student Health Care Management (Amsterdam)

Team social media

 • Fleur Hartogh – Student gezondheid & leven (Amsterdam)
 • Emma Tilro – Master student Health Care Management (Rotterdam) en wijkverpleegkundige (Amsterdam)
 • Demi de Jong – Student geneeskunde en master student Health Care Management (Amsterdam)

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief voor de nieuwste podcasts, onderwerpen, nieuwsitems en blogs.

Onze meest actuele medische onderwerpen

Alle onderwerpen
 • Alle onderwerpen
 • Buik
 • Groei & puberteit
 • Hoofd
 • Lichaam algemeen

Vroege puberteit

Vroege puberteit bij kinderen komt bij meisjes vaker voor dan bij jongens. Djaylinn was 7 jaar toen bij haar de puberteit begon. Zij merkte dat ze sneller boos was en verdrietig werd. In deze folder en podcast leer je alles over de puberteit. Wanneer begint de puberteit en wat zijn de symptomen. Ook vertelt Dr. Zwaveling over de behandeling en de voor- en nadelen daarvan.

Informatie

Chronische darmontsteking (IBD)

De ziekte van Crohn en Colitis ulcerosa zijn twee verschillende vormen van chronische darmontsteking. In het Engels heet dit ook wel Inflammatory Bowel Disease (IBD). Jospehine vertelt samen met haar moeder in onze podcast over het leven met IBD: wat is moeilijk, wat lukt wel goed en waar moet je rekening mee houden? Aangevuld door kinderarts MDL Dr. Tim de Meij kom je alles te weten over de klachten, onderzoek en behandeling bij IBD. In de informatie op de website en in onze folder kun je meer lezen!

Informatie

Lange lengte bij kinderen

Wij Nederlanders behoren tot de langste mensen op aarde. Maar wanneer ga je hiermee naar de huisarts of kinderarts? Milou is 194cm en heeft op de basisschool een lastige tijd gehad. Ze heeft besloten om iets positiefs uit haar lengte te halen en wie weet zien wij haar binnenkort bij de olympische spelen.

Informatie

Nog niet of niet meer ongesteld

Niet meer of nog niet ongesteld tijdens de puberteit wordt door artsen amenorroe genoemd. We weten dat dit bij 7 op de 1000 meisjes voorkomt en veel vragen oproept, bijvoorbeeld: wat is er met mij aan de hand en kan ik wel kinderen krijgen? Dr. Roos vertelt ons alles over de hormoonklok en wanneer je naar de dokter moet.

Informatie