Kopie-van-Ontwerp-zonder-titel-4

Vrijwilligersteam Kind bij de Dokter

Ons vrijwilligersteam

Kind bij de Dokter is in 2022 achter de schermen enorm gegroeid en aanvulling van ons team met deskundigenwas daarom hard nodig. Na een week van sollicitaties in september 2022 zijn wij verheugd om 15 vrijwilligezorgprofessionalste verwelkomen bij Kind bij de Dokter! Onder toeziend oog van onze vrijwilligerscoördinator Anne Hoffman (basisarts, projectmedewerker AUMC en Student Health Care Management) zullen vijf (!) teams van artsen, studenten, verpleegkundigen en PhD’ers, het komende jaar aan de slag gaan om het aanbod informatiefolders en podcasts te vergroten en de social media te beheren. Daarnaast streven we naar een strakke vormgeving van onze folders en website. Dit project zal worden begeleid door Julia Groenveld (master student geneeskunde). 

Op 13 november 2022 vond de kick-off plaats bij Mooie Boules Amsterdam. Onder het genot van een hapje en een drankje  namen de vrijwilligers het tegen elkaar op in een jeu de boules wedstrijd. Het was een geslaagde middag. Inmiddels zijn de teams aan de slag en zullen in 2023 de eerste nieuwe folders en podcasts verschijnen. 

Wij zijn blij en trots op de groei van Kind bij de Dokter en kijken er naar uit om er een goed jaar van te maken met deze topteams!


Team longaandoeningen

 • Rosalie Linssen – Kinderarts in opleiding (Amsterdam)
 • Gwen Feld – Master student geneeskunde (Amsterdam)
 • Charelity Gallant – Basisarts jeugdgezondheidszorg (Amsterdam)
 • Julia Groenveld – Master student geneeskunde (Amsterdam)

Team algemene kindergeneeskunde/neurologie

 • Jessica Woolderink – Arts-assistent kindergeneeskunde (Groningen)
 • Romy Ottens – Arts-assistent kindergeneeskunde (Nijmegen)
 • Lorijn de Kraker – Student geneeskunde (Amsterdam)

Team maag-darm-lever aandoeningen

 • Marleen Groenveld – Arts-assistent kindergeneeskunde (Utrecht)
 • Loïs Nelissen – Master student geneeskunde (Amsterdam)
 • Eva Vermeer – Arts-onderzoeker kinderMDL (Amsterdam)

Team neonatologie

 • Sophie van Peer – Arts-onderzoeker kinderoncologie (Utrecht)
 • Moniek Haverkort – Arts-assistent kindergeneeskunde (Leiden)
 • Demi de Jong –   Student geneeskunde en master student Health Care Management (Amsterdam)

Team social media

 • Fleur Hartogh – Student gezondheid & leven (Amsterdam)
 • Emma Tilro – Master student Health Care Management (Rotterdam) en wijkverpleegkundige (Amsterdam)
 • Demi de Jong – Student geneeskunde en master student Health Care Management (Amsterdam)

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief voor de nieuwste podcasts, onderwerpen, nieuwsitems en blogs.

Onze meest actuele medische onderwerpen

Alle onderwerpen
 • Alle onderwerpen
 • A
 • B
 • C
 • D
 • G
 • H
 • I
 • K
 • L
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • V

Hoofdpijn

Ieder kind heeft wel eens hoofdpijn. Wil jij weten welke soorten hoofdpijn er zijn en hoe je de alarmsignalen kunt herkennen? Lees deze folder of luister onze podcast waarin kinderneuroloog Nienke Scheurer deze en nog veel meer interessante vragen over hoofdpijn beantwoordt. Daarnaast geeft Sebastiaan (11 jaar) die zelf migraine heeft, ontzettend goede tips!

Informatie about Hoofdpijn

Buikgriep en het Rota-vaccin

Buikgriep bij kinderen, het komt veel voor. Vaak ontstaat dit door het rotavirus. In deze folder en podcast geven we informatie over buikgriep, hoe je uitdroging bij je kind kunt herkennen en over het rota-vaccin

Informatie about Buikgriep en het Rota-vaccin

Gele baby

Een groot deel van de baby’s ziet na de geboorte geel, dit heeft verschillende oorzaken en is gelukkig onschuldig. In deze folder lees je er meer over. Luister ook onze podcast waarin Benthe, de moeder van Zed en kinderarts-neonatoloog Annemieke Kunst meer vertellen!

Informatie about Gele baby

Astma

Astma bij kinderen, ben jij ook zo benieuwd hoe dat klinkt? Luister nu hoe onze kinderlongarts Dr. Bart van Ewijk dit geluid kan nadoen. In deze podcast van Kind bij de Dokter gaan Gerdine Kamp (kinderarts) en Lotte Heijerman (kinderarts in opleiding) in gesprek met Olivier en zijn moeder.

Informatie about Astma